Pažangiausiems dovana – Kamerinio teatro spektaklis ,,2-osios laiptinės respublika”

Gegužės 31 d. geriausiai besimokantys 5 – 6 klasių mokiniai buvo pakviesti į Kauno Kamerinį teatrą. Čia jiems parodytas spektaklis ,,2-osios laiptinės respublika” (režisierė Sigita Pikturnaitė). Pagrindiniai spektaklio veikėjai tos pačios laiptinės kaimynai: „moksliukė“ Elė, „mis populiarioji“ Deima bei nuo kompiuterinių žaidimų priklausomas Rėjus, susipykę su savo šeimomis maištaudami jie nutaria čia, laiptinėje, įkurti savo nepriklausomą „2-iosios Laiptinės Respubliką“ , o kaip ši „šalis“ gyvuos toliau priklausė nuo žiūrovų, kurie ne tik patys rinko prezidentą, išgyveno valstybės sukūrimą, kilimą bei skilimą, ieškodami teisingo kelio jai gyvuoti, bet ir susidūrė su aktualiomis paauglystės problemomis: maištu, patyčiomis, populiarumo svarba, priklausomybe nuo technologijų ir socialinių tinklų, savęs, kaip asmenybės suvokimu, buvimo bendruomenės dalimi svarba. Aktyvi valstybės simuliacija įtraukė vaikus dalyvauti, kurti naujas gyvenimo šioje valstybėje  taisykles bei kvestionuoti jau seniai nusistovėjusias.  Mokiniai buvo įtraukti, kuriant ,,respublikos” vėliavą, žemėlapį, šūkį, įstatymus. Kartu rinko prezidentą. Šeštokės pasakojo, kad sužinojo ir išmoko daug svarbių temų, spręsti problemas, dirbti kartu ir išrinkti tinkamą lyderį. Šis spektaklis apibrėžė problemas, kurias patiria vaikai ir padėjo išmokyti jas išspręsti smagiuoju būdu. Buvo labai linksma ir įdomu.