Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymai devintokams

Gegužės 17 – 19 d. mūsų devintokams vyko pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso užsiėmimai, kuriuos pravedė Vytauto Didžiojo 2-osios šaulių rinktinės neformaliojo švietimo mokytojas Raimondas Tarvydas bei pilietiškumo ir gynybos kurso instruktoriai Artūras Kletčenko ir Paulius Stasiukaitis.

Pilietiškumo ugdymas prasideda artimiausioje aplinkoje – šeimose ir mokykloje. Siekdamos, kad kuo daugiau jaunimo susipažintų su nacionalinio saugumo ir valstybės gynybos principais, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos šaulių sąjunga ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą, skirtą devintųjų klasių moksleiviams. Užsiėmimų metu devintokai turėjo galimybę įgyti praktinių išgyvenimo įgūdžių, pagilinti bendrosios saugos ir pirmosios medicininės pagalbos žinias bei susipažinti su galimybėmis prisidėti prie valstybės gynybos. Mokiniai mokėsi šaudyti, kopti virve, žygyje iki Panemunės šilo metu mokėsi statyti palapinę, susikurti laužą ir kitokių svarbių įgūdžių, kurie reikalingi ištikus ekstremaliai situacijai.