Pojūčių takas

Birželio 14 d. mokyklos kieme atidarėme naują Pojūčių taką. Juostelę perkirpo mokyklos direktorė Jolanta Vengalienė ir šio sumanymo iniciatorė bei daugiausia prie įgyvendinimo prisidėjusi geografijos mokytoja Romualda Bubelevičienė. Direktorė padėkojo mokytojai Romualdai ir įteikė jai iniciatyviausio mokytojo nominacijos medalį. Mokytoja Romualda padėkojo ir direktoriaus pavaduotojai Violetai Čiuldienei, kuri taip pat palaikė šią idėją ir daug prisidėjo ją įgyvendinant, direktorės pavaduotojui ūkio reikalams Leonui Kisieliui ir visiems kitiems, mokytojams ir mokiniams, prisidėjusiems, kad toks projektas būtų įgyvendintas. Mokyklos direktorė J. Vengalienė ir mokytoja R.Bubelevičienė atidarė taką ne tik perkirpdamos juostelę, bet ir pirmosios jį pereidamos.

Šis takas įrengtas pagal vokiečių filosofo, dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatos filosofiją, kuri remiasi 5 elementų sistema: vienas iš elementų yra judėjimas, o einant pojūčių taku basomis kojomis reikia leisti savo kūnui pajusti, ką reiškia eiti skirtingais paviršiais.

Einant šiuo basakojų taku teks įveikti žvirgždo, smėlio, kankorėžių, akmenų ir kt. ruožus. Dažnai pamirštame lytėjimo pojūtį, o šį labai lengva patirti einant basomis. Tai sužadina gyvybines jėgas, nes prie grunto besiliečiančiose pėdose gerai stimuliuojami jose esantys akupunktūriniai taškai. Toks vaikščiojimas moko atidumo, juk reikia labiau žiūrėti, kaip statai kojas. Pirmieji pojūčių taką išmėgino pradinių klasių mokinukai.

Pasivaikščioję pojūčių taku visi pasidžiaugė dar ir pačių pasigamintais aitvarais.