Prie Šančių sinagogos

Rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido atminimo dieną 10 a klasės mokiniai su istorijos mokytoja Zita Žemaitiene aplankė Šančių sinagogą, prisiminė ir pagerbė Holokausto aukas. Ši sinagoga tai antra tarpukariu Kaune pastatyta mūrinė sinagoga ir vienintelė – modernistinio stiliaus, pradėta statyti 1929 metais, Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečio proga, baigta 1932 metais. Sovietmečiu kulto pastatas buvo pritaikytas kepyklai, užmūrytos angos, pristatytas gamybinis korpusas.

Šiais metais sukanka 80 metų nuo Holokausto Lietuvoje pradžios. Mokyklos bendruomenės atstovai tokiu būdu dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotoje akcijoje „Atminties kelias 1941–2021“. Lietuvos žydų – litvakų – istorija siekia 700 metų. Kaune nuo 1940-ųjų iki 1944-ųjų buvo nužudyta beveik ketvirtadalis to meto miestiečių – apie 40 tūkst. žmonių.

Mums svarbu, kad žiaurios praeities faktai, nekaltų žmonių žūtys, nusikaltimai žmonijai nebūtų pamiršti.