Projekto „Laimingas vanduo’19 – darom bangą” veikla

Projekto „Laimingas vanduo’19 – darom bangą” veikla

Projektą organizuoja Nevyriausybinė organizacija „GYVOJI PLANETA“ (www.gyvojiplaneta.lt), jungianti geranoriškus žmones, kuriems rūpi įtvirtinti Žemėje taikų, sveiką ir dorą gyvenimo būdą bei tausojantį ir puoselėjantį planetos ekologinius resursus elgesį. Mokyklos projekto dalyvių komanda atlieka gamtamokslius tyrimus prie globojamo vandens telkinio (kadangi mūsų mokykla ant Nemuno kranto, mes globojame Nemuną) – tiria Nemuno vandens švarą, jo gyvybingumą. Gautus rodiklius analizuoja ir pateikia išvadas apie telkinio būklę tiriamais aspektais.

Projekto tinklapis: https://edu.glogster.com/glog/sanci-mokykla-laimingas-vanduo-19-darom-bang/30xhrmvwnq6

Tai projektas, skirtas apvalyti vandens telkinių pakrantes, grąžinti nuo seno lietuviams būdingą pagarbą bei meilę gamtai – vandeniui ir žemei, atkurti artimą ryšį ir žinojimą, kadaise savaime suprantamą, jog žemė gyva ir vanduo gyvas.

Rugsėjo mėnesį per Pasaulinę švaros ir tvarkymosi dieną mokiniai išėjo prie Nemuno aptvarkyti pakrančių. Mums rūpi, kad prie Nemuno būtų švaru!

Spalį atlikome Nemuno vandens kokybės tyrimą (vertinant deguonies ir organinių medžiagų kiekį vandenyje) pasitelkėme gyvūnus, kurie visą arba dalį savo gyvenimo ciklo praleidžia vandenyje. Vandens kokybės bioindikacijoje gali būti naudojamos praktiškai visos organizmų grupės, augančios ir gyvenančios vandens telkinyje: planktonas, bentosas, dumbliai, bakterijos, makrofitai, grybai. Tačiau ne visi organizmai yra vienodai vertingi kaip bioindikatoriai. Augalai, gyvūnai ir mikroorganizmai yra visiškai skirtingi ir pagal atsparumą antropogeniniam poveikiui, ir pagal bioindikacijai keliamus reikalavimus objektai. Tyrimą atlikome pagal pateiktas metodines rekomendacijas, stebėjimus užpildėme į lenteles.

Lapkričio mėnesį kūrėme interaktyvius plakatus bei nagrinėjome Lietuvos hidrografinį tinklą. Svarbu suvokti, kad rūpindamiesi savo artimiausio globojamo telkinio švara ir gera ekologine būkle, prisidedame ir prie pasaulio vandenynų gerovės.i Lietuvos hidrografiniame tinkle išskyrėme globojamo Nemuno kelią Baltijos jūros link, o po to ir Atlanto vandenyno link.