Reklama – irgi tekstas?!

Šiandien turbūt neįmanoma išvengti reklamos. Reklamos vaizdai ar užrašai suformuoja ne tik produktų pirkimo ar paslaugų teikimo poreikį. Reklama formuoja madas, interesus ar net gyvenimo būdą. Tad svarbus uždavinys yra suvokti, kokią intormaciją perduoda reklama, kokius jausmus ar mintis ji siekia mums sukelti, kaip mums atsirinkti tikrą ir netikrą reklamą, iššifruoti jos perduodamą žinią.

Taigi mūsų septintų klasių mokiniai su savo lietuvių kalbos mokytojomis šiandien apsilankė kino teatre ir žiūrėjo geriausias 2022 m. KANŲ LIŪTŲ reklamas. Buvo galima pamatyti ir linksmų, ir labai jautrių reklamų, kurios siuntė įvairias žinutes. Tad mokiniai ne tik mokėsi skaityti vaizdą, bet ir prisijungė prie Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės veiklų. O jūs ar visada suprantate, ką matote?