Respublikinė mokinių konferencija „Ką į UNESCO paveldą įtrauktume šiandien?”

Turbūt visi žinome, jog pasaulyje yra objektų, kuriuos saugo UNESCO. Tai ir gamtos, kultūriniai objektai, ir dokumentai, ir nematerialus paveldas, kuriuo didžiuojasi tauta. Tačiau visada įdomu sužinoti, ką apie paveldą ir saugotinus dalykus žino ir mąsto mokiniai. Kas jiems svarbu ir vertinga? Tad šiemet organizavome tradicinę konferenciją UNESCO ASPnet mokyklų mokiniams apie tai, ką jie įtrauktų į paveldo sąrašą. Mūsų 7c klasės mokinės Ieva ir Karina konferencijoje skaitė pranešimus. Buvo smagu pamatyti ne tik mokinius iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir išgirsti Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Švietimo programų vadovės pranešimo apie mūsų paveldą, kuris puikuojasi UNESCO saugomų vertybių sąraše. Susistemintos, įdomios, naudingos žinios neabejotinai praturtino dalyvius. Mokinių pranešimuose stebėjome ir Jiesios atodangą, ir Skarulių šv.Onos bažnyčią, Šančių krantus, Dzūkijos grožį ir Jonavos įžymybes. Įsitikinome kiaušinių skutinėjimo ir tautinio kostiumo verte mums. Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, padėjusiems jiems ruoštis mokytojams, Švietimo programų vadovei Daliai Stabrauskaitei. Gal mūsų kraštas ir nedidelis, bet turtingas tradicijų ir grožio. Juk verta visa tai išsaugoti.