Respublikiniame mokytojų forume „Bendruomenės telkimas švietimo įstaigose – patirtys, iššūkiai ir iniciatyvos“

Mokinių atostogų metu VDU klasikinio ugdymo mokyklos komanda dalyvavo respublikiniame mokytojų forume „Bendruomenės telkimas švietimo įstaigose – patirtys, iššūkiai ir iniciatyvos“, kuris vyko Vilniuje, Sostinės vaikų ir jaunimo centre. Mokyklos direktorė Jolanta Vengalienė skaitė pranešimą „Mokyklos kelias link klasikinio ugdymo sampratos įgyvendinimo pasitelkiant nuoseklų socialinį ir emocinį ugdymą“. Forumas organizuotas siekiant stiprinti švietimo įstaigų bendruomenės narių tarpusavio ryšius ir tradicijas, skatinant dalintis efektyviausiomis ir sėkmingiausiomis patirtimis apie bendravimą, bendradarbiavimą, bendruomenės telkimą, taip pat veiklomis ir įrankiais, kurie padeda kurti aktyvią, veiklią ir draugišką aplinką. Forumo metu buvo apžvelgiamos įvairios bendruomenės telkimo ir stiprinimo patirtys ir iniciatyvos, skatinančios pedagogus geriau užmegzti kontaktus su kolegomis, vaikais, tėvais siekiant palaikyti teigiamą emocinį klimatą skirtingose veiklose. Buvo gilinamasi į:

• bendruomenių iššūkius XXI amžiuje ir socialiai atsparios bendruomenės kūrimą;

• bendruomenės telkimo metodus: skaitymą, darnumą, STEAM, klasikinį ugdymą ir kitus, taip pat klasės vadovo vaidmenį šiame procese;

• grįžtamąjį ryšį, kaip priemones bendruomenės pozityviai kaitai.

Džiugu, kad dalindamiesi savo gerąja patirtimi ne tik įsivertiname veiklos rezultatus, bet tobulėjame, priimame naujus iššūkius kurdami stiprią bendruomenę.