Šančių mokykloje svečiai iš Kretos

Šančių mokykloje svečiai iš Kretos

Jau antri metai Kauno Šančių pagrindinėje mokykloje vykdomas ERASMUS + projektas ,,Vienas lašas gyvybei”. Rugsėjo 16-23 dienomis vyko projektinis susitikimas su Graikijos, Kretos Geniko Likeyo Siteias mokiniais ir mokytojais.

Į Kauną atvyko 16 mokinių ir 6 mokytojai iš Kretos.

Susitikimo metu svečiai susipažino su Kaunu, Trakais ir Vilniumi. Taip pat dalyvavo edukacinėse ekskursijose ,,Ten, kur trykšta sveikatos šaltiniai” Birštone ir Druskininkuose, galėjo paragauti įvairių rūšių natūralaus mineralinio vandens. Džiaugėsi gražiąja Nemuno kilpa.

Kauno savivaldybėje svečius iš Kretos ir Šančių mokyklos mokinius, dalyvaujančius projektinėje veikloje, priėmė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Mantas Jurgutis, buvęs mūsų mokyklos mokinys ir aktyvus tarptautinių projektų dalyvis.

Projektinės veiklos metu abiejų šalių mokiniai ieškojo būdų, kaip gerinti vandens išteklių naudojimą, dalinosi patirtimi, ugdėsi pilietinį bei ekologinį sąmoningumą. Abiejų šalių mokiniai keitėsi surinkta medžiaga ir analizavo, kaip vandens tema atsiskleidžia graikų ir lietuvių mitologijoje bei tautosakoje.

Mokyklos chemijos kabineto laboratorijoje buvo tiriama Nemuno ir Nėries vandens kokybė. Vėliau tyrimo rezultatai buvo palyginti su Kretos moksleivių atliktais vandens iš Sitios apylinkių vandens telkinių tyrimų rezultatais.

Projektinio susitikimo metu taip pat buvo aplankyta Vičiūnų vandenvietė bei Kauno hidroelektrinė.

Abiejų šalių mokiniai diskutavo apie vandens išteklių naudojimą, ieškojo panašumų ir skirtumų vandens vartojimo kultūroje Lietuvoje ir Kretoje. Galėjome pasidžiaugti, kad Europoje Lietuva ir Danija yra vienintelės valstybės, kurios turi retą gamtos dovaną: visi gyventojai gali vartoti pakankamai švarų, gerai apsaugotą nuo taršos ir prisotintą vertingų mineralinių medžiagų požeminį geriamąjį vandenį. Deja, mūsų svečiai iš Kretos tuo pasigirti negali. Diskusijų metu projekto dalyviai svarstė, kaip apsaugoti vandenį, kad galėtume pasaulyje gyventi saugiai.

Rugsėjo 21 dieną paminėjome ir tarptautinę Taikos dieną pasodindami draugystės medį – kad medis augtų, jam taip pat reikalingas vanduo.

Projekto ,,Vienas lašas gyvybei“ veikla bus tęsiama ir po susitikimo. Vykdydami projektinį darbą abiejų šalių partneriai surašė savo pastebėjimus apie vandens panaudojimą. Ši medžiaga bus susisteminta, o išvados pristatytos partnerių mokyklų bendruomenėms. Ir toliau bus dalinamasi surinkta medžiaga, baigsime ruošti trikalbį teminį graikų – anglų – lietuvių kalbų žodyną. Baigdami projektą parengsime e-leidinį ,,Vienas lašas gyvybei“, kurį pavasarį apibendrindami projektinę veiklą abiejose partnerinėse mokyklose pristatysime mokyklų bendruomenėms, tėvams konferencijos „Ką reiškia lašas vandens tau ir man?“ metu. Abiejose mokyklose numatyta tęstinumo programa, matomose vietose bus paliktos emblemos, skatinančios tausoti vandenį.