Senos ir naujos tradicijos: Vėlinės ir Helovinas

Senos ir naujos tradicijos: Vėlinės ir Helovinas

Pasaulis nuolat keičiasi, mes bendraujame su kitomis tautomis, perimame jų papročius ir naujas tradicijas, bet labai svarbu, kad nepamirštume ir savųjų. Tad šiandien, integruoto netradicinio ugdymo dieną, palyginome, kuo panašios ir kuo skirtingos mūsų Vėlinės ir Helovinas.
Pirmiausia aptarę Vėlinių kilmę, papročius ir tradicijas bei palyginę su Helovino kilme ir tradicijomis visi mokyklos mokiniai patraukė senųjų Šančių kapinių link. Čia radę senus, jau nebelankomus kapus, vaikų kapelius, juos tvarkė, degė žvakeles. Aplankytas ir buvusios mokyklos mokytojos, direktoriaus pavaduotojos Staselės Cechanavičienės kapas, žymiosios Fanstilių giminės laidojimo rūsys ir kapas. Olandų kilmės Sergejus Fanstilis prieš šimtą metų gyveno Šančiuose, čia turėjo dvarą ir valdė daug žemės. Jis užsiėmė ir labdara: dovanojo žemės sklypą Šančių kapinėms, žinomas dėl įvairiausių veiklų ir gerų darbų.

Nepamiršome ir žuvusių už mūsų visų laisvę. Mokiniai degė žvakeles Vilijos parke prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir kryželių ant Nepriklausomybės kovų karių kapų.

Na o grįžę į mokyklą jau galėjom pasipuošti ir Helovino kaukėmis ir pasilinksminti. Jaunesnieji vaidino, piešė, būrė ir užsiėmė magija savo klasėse, o 5-10 klases mokinių taryba pakvietė į Šiurpių susirinkimą Aktų salėje.