Senosios ir naujosios tradicijos: kūrybinės dirbtuvės ,,Mano moliūgėlis“ ir viktorina apie Vėlines

Artėjant Vėlinėms su mokiniais kalbėjome apie naujas ir senas tradicijas: Helovinas, Visų Šventųjų diena ir Vėlinės. Kuo panašios ir kuo skiriasi šios šventės?

Mokinių taryba pasiūlė pabandyti sujungti naujas ir senąsias tradicijas ir organizuoti kūrybines dirbtuves ,,Mano moliūgėlis“ ir viktoriną apie Vėlines. Klasių komandos skaptavo, dažė moliūgus. Aktų salėje buvo surengta mokinių kūrybinių darbų – moliūgų – paroda. Kiekviena klasė pristatė komandinį darbą, o mokinių komisija rinko klasę nugalėtoją. Komisiją sudarė atstovai iš visų 5-10 klasių. Išrinkti ir gražiausi moliūgai. Kol komisija dirbo, mokiniai žiūrėjo filmuką ,,Vėlinių papročiai ir tradicijos“. Po peržiūros klasių komandos dalyvavo Kahoot viktorinoje ,,Ką žinau apie Vėlines?“. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti mokinių tarybos parengtais prizais.

Šios dienos renginys turėjo mums priminti, kad lietuviškomis Vėlinėmis žavisi visas archajiškais papročiais besidomintis pasaulis. Kai kurios tautos net perima tradiciją degti kapuose žvakeles. Tai labai gražus ir prasmingas paprotys, kurio išguiti Lietuvoje neįstengė net sovietinė santvarka, todėl labai svarbu, kad gražių senųjų papročių neužgožtų naujieji.