Šiurpių konkursas

Kam nepatiktų pagąsdinti kitus? Mokinių taryba nutarė surengti ne paprastą Helovino šventę, o Šiurpių konkursą – juk baisių mitinių būtybių galime atrasti ir mūsų baltiškoje mitologijoje.

Į pasirengimą šventei įsitraukė visos klasės. Pirmiausia iš antrinių žaliavų gamino dekoracijas, kuriomis puošė mokyklą ir salę. Iš anksto gavę temą mokiniai domėjosi šiurpia mitine būtybe, ieškojo pasakojimų apie ją.

Konkurso dieną į mokyklos salę sugužėjo gausybė persirengėlių: čia matėme ir Helovino personažus, ir raganas, velnius bei kitokias gąsdinančias būtybes. Renginį vedė devintokai Austėja, Gabija, Karina ir Modestas. Jie parodė ir pačių sukurtą filmą, kuriame kalbino mokinius ir mokytojus, ką žino apie šiurpes.

Kiekviena klasė parengė pristatymą apie šiurpų mitologinį personažą: raganą, kauką, velnią, aitvarą, vėlę, laumę, laimę…. taip taip – juk ir laimių būna visokių: kai žmogui nesiseka, sako, kad tokia jau jo laimė. Konkurso dalyviai kūrė ir patys šiurpų personažą – piešė jį, pasakojo sugalvotas šiurpias istorijas. Buvo renkami ir šiurpiausi kostiumai. Dalyvius vertino garbinga komisija: mokytojai Sigita, Jokūbas ir Tomas. Bendru komisijos sprendimu daugiausia balų surinko ir absoliuti nugalėtoja tapo 5 a kaukų klasė ir jų šaunioji auklėtoja Ragana Ingrida.

Tokia pačių mokinių organizuota šventė parodė, kaip galime susieti senąsias ir naująsias tradicijas ir pasilinksminti. Visiems buvo smagu!