Socialinė-kūrybinė iniciatyva „Padovanok eilėraštį“

Kovo 21-ąją dieną UNESCO 1999 metais paskelbė Pasauline poezijos diena. Ta proga kviečiama pagerbti poetus, skatinti poezijos rašymą, skaitymą ir deklamavimą, poezijos ir kitų meno sričių jungtis, puoselėti kalbinę įvairovę. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, kartu su VDU klasikinio ugdymo mokykla ir VšĮ Vilnius UNESCO literatūros miestas pakvietė UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklui priklausančias nares paminėti Pasaulinę poezijos dieną, sudalyvaujant socialinėje – kūrybinėje iniciatyvoje „Padovanok eilėraštį“. Individualiai parinktų poezijos eilučių įteikimas kitam asmeniui skatina empatiją, bendrystę, gali suteikti paguodą ir viltį. Šią, jau kelis metus Lenkijoje organizuojamą iniciatyvą, inspiravo lenkų poetas Zbigniew Herbert, kuris rašė laiškus su eilėraščiais savo draugams, kūrėjams ir kitiems jam svarbiems žmonėms. Mūsų mokyklos įvairių klasių mokiniai kūrė knygų skirtukus ir atvirukus, rašė į ranka eilėraščius, iliustravo. Šias nuoširdžias poetines dovanas vaikai skyrė Negalią turinčių asmenų centras ,,Korys” lankytojams. Mokyklos pasiuntinės mokyklos tarybos narės 7 a klasės mokinės Gytė Likaitė, Aistė Blažaitytė, Akvilė Dembinskaitė. Viktorija Raugailaitė, Gabija Vaitkutė kovo 21 d. apsilankė Negalią turinčių asmenų centre ,,Korys”. Nuoširdžios mokinių dovanos suteikė džiaugsmingų akimirkų centro lankytojams, kurie atsidėkojo nuoširdžiu apkabinimuir savo pačių padarytomis širdelėmis ir vaško žvakelėmis. Tikime, kad mokinių ranka perrašyta poezija ir piešiniai suteikė džiaugsmo akimirkų šiems žmonėms.