Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, mokyklos bibliotekoje buvo surengta ,,Senų knygų” paroda. Joje eksponuojamos a.a. ilgametės mūsų mokyklos kietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rūtos Luckutės mokyklos bibliotekai dovanotos vertingos knygos. Mokytojos Zita Žemaitienė ir Ramunė Šmitienė vedė 5 – 8 klasių mokinius į biblioteką apžiūrėti ,,Senų knygų” parodą ir surasti pačią seniausią knygą bibliotekoje – tai Vinco Kapso (Vinco Kudirkos) ,,Laisvos valandos”, knyga, išleista spaudos draudimo metais 1899 m., Tilžėje. Mokiniams bibliotekininkė Ingrida Jatkauskienė parodė skaidres ir filmuką ,,Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas”. Vėliau išdalino kirilica, vadinama ,,graždanka”, parašytus lietuviškus žodžius, kuriuos vaikai noriai šifravo. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai apibendrino ir pasitikrino žinias raštu atsakydami į istorijos mokytojos paruoštos anketos klausimus.

Šią dieną paminėjo ir pirmokėliai, jie ne tik apžiūrėjo senovines knygas, bet ir parodė, kaip moka skaityti.