Sportas už darnų vystymąsi ir taiką pasaulyje

1896 m. balandžio 6 d. buvo atidarytos pirmosios naujųjų laikų Olimpinės žaidynės, kurios vyko Atėnuose, Graikijoje. Olimpinių žaidynių metu buvo nutraukiami karai antikinėje Graikijoje, šis laikotarpis vadinamas olimpine taika.

2014 m. pirmą kartą paminėta tarptautinė diena „Sportas už darnų vystymąsi ir taiką pasaulyje”, kurią inicijavo Jungtinės Tautos. Nuo tada kiekvienais metais pasaulis mini šią dieną kaip sporto galią, vertybę, vienijančią žmones.”Sportas skatina tarpusavio supratimą, toleranciją ir taiką pasaulyje”, – sako Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moon’as. Sportas visada vaidino svarbų vaidmenį žmonijai. Tai galinga priemonė stiprinti socialinius ryšius, taiką, solidarumą ir pagarbą visiems.

Balandžio 6 d. mokyklos mokiniai, bendradarbiaudami su UkrainosTOK bei Čerkasų miesto gimnazija Nr. 9 bei kitų šalių mokiniais, prisijungė prie iniciatyvos „Baltas lapas”, nes sporto žmonės visame pasaulyje naudoja baltą lapą kaip taikos simbolį. Minėdami šią dieną mokiniai varžėsi, rungtyniavo ir žaidė įvairius žaidimus taip parodydami, kad sportas – tai puiki bendravimo ir bendradarbiavimo priemonė, priverčianti visus kalbėti viena kalba – sporto kalba.