STREAM diena „Ką reiškia STREAM?“

Birželio 20 d. 5- 10 klasių mokiniai užsiėmė tiriamąja STREAM veikla. STREAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų, literatūros ir matematikos kontekste. STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika. Pastaruoju meru pastebėta, kad mokiniams trūksta skaitymo įgūdžių, todėl STEM kompetencijos papildymos skaitymu ( Reading) ir STEAM virsta STREAM.

Mokiniai susipažino, ką reiškia STREAM, domėjosi įvairiais kalbiniais reiškiniais, sprendė kryžiažodžius, tyrė, kaip tas pats žodis vartojamas skirtingose kalbose. Integruotame matematikos ir gamtos užsiėmime rinko duomenis apie medžius : juos skaičiavo, matavo medžių kamienų apimtis, apžiūrėję medžių kamienus, lapus, mokėsi juos atpažinti. Surinktą medžiagą apibendrino, nubraižė diagramas. Išsiaiškino, kad mokyklos kieme auga 42 medžiai, juos sudaro 6 medžių rūšys. Mokiniai nepatingėjo ir išmatavo mokyklos žaidimo aikštelės ir mokyklos kiemo plotus. Taip įtvirtino savo matematines bei gamtos mokslų žinias. Be to, mokiniai spręndė magiškus kvadratus, rebusus, bei savo žinias įtvirtino atlikdami užduotis su Kahoot programa.

8-10 klasių mokiniai dalyvavo #edtech projekto siūlomoje programoje ,,VeryVerified“ . (https://veryverified.eu/lt/home-lietuviskai ). Mokinai atliko užduotis ir įgijo pažymėjimus. Antrame sraute 8 -10 klasių mokiniai patyrė ,,Ekologinį iššūkį” –dalyvvavo interaktyviame edukaciniame užsiėmime, kuriame susipina mokslas, menas ir kultūra. Nagrinėjome svarbias temas: – ozono sluoksnio plonėjimas; – šiltnamio efekto susidarymas; – plastiko atliekų mažinimas.