STREAM ugdymas: chemija ir technologijos

STREAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, kalbų, menų ir matematikos (STREAM, angl. science, technology, reading, engineering, arts, maths) kontekste. Toks integruotas mokymas(-is) tai paprastas būdas, padedantis vaikams pamokose įgyjamas žinias iš karto pritaikyti praktiškai.

Chemijos pamokos dažnai integruojamos su technologijų pamokomis. Mokiniai atlieka įvairius laboratorinius tiriamuosius darbus, kurie plečia akiratį ir padeda pasirinkti ar net išsitirti produktus, naudojamus maisto gamybai .

Devintokai su įvairias indikatoriais tyrė tirpalų terpę. O dešimtokai praktiškai susipažino su nitratais. Pirmiausia pamokos metu mokiniai aiškinosi, kas yra nitratai ir nitritai, kur jų randama, kodėl jie reikalingi augalams, kokį poveikį per didelis nitratų kiekis daro žmogaus organizmui, kaip gaminant maistą galima sumažinti nitratų kiekį. Mokiniai tyrė vandens mėginius ir žalias daržoves iš skirtingų kilmės šalių, įgytas prekybos centruose. Tam pasirinko dažniausiai žiemą vartojamas daržoves bei vaisius– agurkus, kopūstus, bulves, obuolius. Nitratų tyrimą atliko naudodami indikatorines nitratų ir nitritų juosteles. Savo tyrimų rezultatus ir išvadas pristatė klasės draugams.