Su kryžiumi ir kalaviju

2023 kovo 21 dieną mūsų mokyklos 3a ir 3b klasės mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Mokiniai susipažino su muziejaus ekspozicija, dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Su kryžiumi ir kalaviju“. Edukacinė programa, skirta moksleiviams, kuriems įdomi viduramžių Lietuvos istorija. Nuožmūs ir karingi Kryžiuočių bei Kalavijuočių ordinai ilgus dešimtmečius kovodami su kryžiumi ir kalaviju rankose nedavė ramybės Pabaltyje gyvenusioms Baltų gentims. Įnirtinguose susirėmimuose lietuviai ir žemaičiai pasiekė pergales prieš atėjūnus Saulės ir Durbės kautynėse, tačiau Kryžiuočių ordinas nebekėlė Lietuvai egzistencinės grėsmės tik po 1410 m. triuškinančio lietuvių ir lenkų laimėjimo Žalgirio mūšyje. Kaip pavyko pasiekti tokią reikšmingą pergalę? Mokiniai patyrė tikrą kovos dvasią! Kiekvienas edukacinės pamokos dalyvis turėjo galimybę pasimatuoti riteriškus šarvus ir pasirinkti tinkamiausią ginklą. Pamokos pabaigoje vyko kryžiuočių ordino ir lietuvių armijos lemiamas mūšis.

Mokiniai turėjo kitokią pasaulio pažinimo pamoką, patobulino pažinimo kompetenciją.