Susitikimas Estijoje

2019 m. rugsėjo 18–21 dienomis mūsų mokyklos vyr. specialioji pedagogė Sandra Gudunskienė su 6a klasės mokiniu Modestu Rumševičiumi viešėjo Estijoje, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool mokykloje vykdydami Erasmus + projektą „Reset Yourself – Be Eco-friendly” („Atstatyk save – būk ekologiškas“). Dalyviai iš Graikijos, Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Portugalijos ir Estijos kartu dalyvavo ekologinėse ir meno dirbtuvėse, kuriose visi darbai buvo atliekami naudojant antrines žaliavas. Tarptautinės vakaronės metu vaišinomės kiekvienos šalies tradiciniais saldumynais. Viešnagės metu taip pat aplankėme lankytinus gamtos objektus, Ontikos pakrantės kraštovaizdžio parką, trisdešimties metrų aukščio Valaste krioklį, pelkes.

Kiekviena šalis, dalyvaujanti Erasmus + projekte projekte „Reset Yourself – Be Eco-friendly” pasodino po draugystė medį Kohtla-Järve Slaavi Põhikool mokyklos teritorijoje. Projekte dalyvaujantys mokiniai gyveno partnerių estų šeimose. Tai buvo nepaprasta, nepamirštama patirtis, galimybė užmegzti tarptautinę draugystę, išbandyti savo kalbinius įgūdžius praktikoje bei pažinti kitų šalių kultūrą. Mūsų laukia antras projekto etapas, kuriame reikės įgyvendinti projekto užduotis mokykloje ir labiausiai įsitraukusių mokinių kelionė į Estiją, gruodžio mėnesį.