Susitikimas Portugalijoje

Susitikimas  Portugalijoje

ERASMUS+ projekto „Galvok… veik…ir kurk geresnį pasaulį” mokinių ir mokytojų susitikimas Portugalijoje, Escola secundaria D. Sancho I, V. N. Famalicᾶo

Susitikimas vyko vasario 19-25 dienomis Vila Nova Famalicᾶo.

Pirmąją susitikimo dieną projekto dalyvius, atvykusius net iš septynių šalių : Graikijos, Italijos, Ispanijos, Anglijos, Estijos, Lenkijos ir Lietuvos, pasveikino mokyklos direktorius. Kiekviena svečių komanda pristatė savo šalį: paaiškino vėliavos spalvas, atskleidė šalies grožį, rodydami gražiausius gamtos ir kultūros vaizdus, supažindino su kultūros ypatumais, gardžiausias valgiais.

Mokiniai ir mokytojai susipažino su mokykla, kuri yra labai didelė – joje mokosi apie 2000 mokinių, dirbama iki vėlaus vakaro, nes yra ir profesinio rengimo centras bei vakarinės suaugusiųjų klasės. Apžiūrėjo įvairius kabinetus, klases, lankėsi pamokose, o projekto dalyviai mokiniai mokėsi portugalų kalbos.

Kitomis dienomis mokiniai treniravosi tinklinio aikštelėje, vyko mini čempionatas- nugalėjo draugystė. Visų šalių projekto dalyviai gamino portugališką „tinginį“ specialiai tam pagamintame puodelyje su projekto pavadinimu. Suplakta masė buvo kepama mikro bagų krosnelėje. Svečiai, padedami mokytojų, gamino ir savo šalies tradicinį desertą ar užkandį, vėliau vakare bendrame visų dalyvių ir Portugalijos mokinių tėvelių renginyje visi vaišinosi pagamintais patiekalais. Skambėjo jau mokinių išmoktas projekto himnas, džiugino portugalų dainos ir šokiai, atliekami mokinių.

Susipažinome ir su Vila Nova Famalicᾶo miesto senamiesčiu, mimozomis bei kitais pavasarį pražįstančiais augalais, stulbinančiu miesto parku.

Projektinę veiklą paįvairino ir ekskursijos. Vykome į Guimaraes, tai senoji sostinė, įrašyta į Unesco paveldo sąrašą, kur susipažinome su 10 a. statytos pilimi, šalia esančia restauruota 15 a. kunigaikščių pilimi, senamiesčiu. Aplankėme Bragą, kuri garsėja barokinėmis bažnyčiomis, įspūdingiausia – virš Bragos miesto ant kalvos pastatyta Bom Jesus – apsupta įspūdingo parko ir išskirtinių su aikštelėmis, laiptų, vedančių į šią bažnyčią.

Sužavėjo įstabusis Porto uostas, įsikūręs prie Atlanto vandenyno Doru (Duero) upės žiotyse su gausybe senųjų bažnyčių, aikščių, žavintis upės pakrantėje įsikūrusiomis parduotuvėlėmis, vyno rūsiais, restoranėliais ir, žinoma, tiltais per Doru. Lankėmės garsiajame Lello knygyne, kuris įvardinamas, kaip gražiausia pasaulyje biblioteka, jos viduje nuostabųs medžio raižiniai, įspūdingi laiptai, čia lankėsi rašytoja J.K. Rowling ir pradėjo rašyti ją išgarsinusį Harį Poterį.

Visos viešnagės metu buvome apsupti visada dėmesingų, besirūpinančių portugalų. Bendravome ir aptarėme tolesnius darbus. Mokiniai ne tik susipažino su kitos šalies kultūra, papročiais (spalvomis ir kvapais), bet ir tobulino anglų kalbos įgūdžius, susirado naujų draugų – išsiskyrimas buvo su ašaromis.