Švarinkime Lietuvos upes

Jau keletą metų esame šio tarptautinio projekto dalyviai. River Cleanup – tarptautinė iniciatyva, skatinanti švarinti upes ir jų pakrantes ir taip prisidėti prie geresnės upių, jūrų ir vandenynų būklės. Lietuvoje iniciatyvą organizuoja Žaliosios politikos institutas ir partneriai.  Paskutinį pavasario savaitgalį, t.y. gegužės 27-29 d., visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva“, prie kurios prisijungėme ir mes.

Gegužės 27 d. visa mokyklos bendruomenė švarinome Nemuno pakrantes. Ypač aktyviai tvarkė pakrantę penktokai. Pakrantėje nuo Kranto 20 g. iki Šančių pliažo ir pačiame pliaže jie surinko net 60 kilogramų įvairiausių šiukšlių: metalo, plastiko, popieriaus ir skudurų, ypač daug pririnko stiklo duženų. Visa tai vaikai parnešė į mokyklos kiemą, pasvėrė, surūšiavo ir išmetė į tam skirtus konteinerius. Iš vandens mokiniai ištraukė padangą, plastikinį brakonierių tinklą, metalinių puodų, dangčių ir kitokių šiukšlių.

Vyriausieji mokiniai sutvarkė mokyklos aplinką.

Tvarkydamiesi mokomės būti pilietiški, suvokiame, kad už savo aplinką ir Žaliąjį Pasaulį esame atsakingi mes patys.