Svečiuose italų, ispanų, švedų ir čekų moksleiviai su mokytojais

Svečiuose italų, ispanų, švedų ir čekų moksleiviai su mokytojais

Balandžio 4 – 9 dienomis mūsų mokykloje vyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Žiedinė ekonomika ir tvarus turizmas: mūsų demokratinė alternatyva ateities Europai“ mokinių ir mokytojų susitikimas. Dalyvauja mokytoja ir trys mokiniai iš Čekijos Brno Zakladni skola, 2 mokytojai ir penkios moksleivės iš Švedijos Lundo Gymnasieskolan Vipan, 2 mokytojos ir penki moksleiviai iš Italijos Bosos Istituto di Istruzione Superiore „G.A. Pischedda“ ir dvi mokytojos ir trys moksleiviai iš Ispanijos Meridos Instituto de Enseñanza Secundaria „Sáenz De Buruaga“.
Projekto dalyvius sveikino mokyklos direktorė Jolanta Vengalienė, mokyklos atstovai. Pirmąsias dienas mokykloje skaitė pranešimus apie tvarųjį turizmą bei tvarų gyvenimo būdą skaitė švedų bei mūsų mokyklos mokiniai, o projekto koordinatorių ispanų komanda ne tik skaitė pranešimą, bet ir surengė viktoriną. Projekto dalyviams technologijų mokytoja Edita ir spec. pedagogė Sandra organizavo kūrybines dirbtuves. Kadangi šio tarptautinio susitikimo pagrindinė tema – tvarusis turizmas, daug užsiėmimų organizuota praktiškai.
Pačią pirmą dieną svečius mokytoja Rita pakvietė į žygį Nemuno pakrante su šiaurietiško ėjimo lazdomis, ėjimo technikos pamokė kūno kultūros mokytoja Rūta. O popiet projekto dalyvius supažindino su Kauno įdomiomis vietomis „Kaunas 2022‘ programos „Patirk“ kultūros konsjeržė Rima trijų valandų ekskursijoje pėsčiomis.

Antradienį keliavome prie Kauno marių, nors iš tolo apžiūrėjome Kauno HES – anglų kalbos mokytoja Ingrida papasakojo apie hidroelektrinės statybas, Kauno marių atsiradimą. Svečiams labai patiko Pažaislio vienuolynas ir jo muziejus.

Na o trečia diena buvo skirta pažinčiai su Trakais ir sostine Vilniumi. Aplankyta Trakų pilis, paskanauta kibinų, pasivaikščiota siaurutėmis Vilniaus gatvelėmis.

Ketvirtadienį susitikimo dalyviai lankėsi Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultete. Išklausė profesoriaus Lino Kliučininko paskaitos „Gamtos išteklių eikvojimas ir žiedinės ekonomikos sprendimai“. Po paskaitos su projekto dalyviais bendravo profesorė Violeta Kaunelienė, Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto Aplinkosaugos technologijos katedros vedėja. Ji papasakojo apie universiteto bei Chemijos fakulteto istoriją, parodė moksleiviams laboratorijas. Po pietų projekto dalyviai lankėsi Kauno marių regioniniame parke. Dalyvavo edukacinėje išvykoje „Atradimai pelkėje“ , keliavo po Dubravos rezervatinę apyrubę, susipažino su pelkių ekosistema, pelkiniais augalais, rezervatiniu mišku.

Penktadienį projekto dalyviams buvo pristatytas Kaunas kaip Europos kultūros sostinė. Pirmiausia aplankyta buvusiame Centiniame pašte tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“, kurioje eksponuojami penkių modernistinių miestų menininkų iš Kauno, Lvovo, Brno, Kortrijko ir Tel Avivo darbai. Ekspozicijoje kuriamas vientisas pasakojimas apie modernizmo architektūrą kaip reiškinį, kurį patyrė Rytų, Vidurio ir Vakarų Europos miestai. Aplankyta ir Yoko Ono instaliacija. „Ex It“ Lietuvos banke. Instaliaciją sudaro 100 skirtingo dydžio medinių karstų su iš jų augančiais medžiais bei sklindantis gyvosios gamtos garso įrašas. Tai paveikus karo pasekmių ar gamtinės katastrofos vaizdinys, gyvybės atsparumo ir gamtos gyvybingumo metafora. Kauno miesto savivaldybėje vyko susitikimas su Kauno vicemeru Mantu Jurgučiu. Po pietų vyko folkloro vakaronė, kurią vedė Palemono gimnazijos folkloro ansamblis ,,Bitula”.

Susitikimas baigėsi, direktorė Jolanta Vengalienė visiems įteikė sertifikatus. Kitas susitikimas netrukus, balandžio 19 -24 d. Čekijoje, Brno mieste.

Projektines veiklas organizuoja Erasmus+ komanda – geografijos mokytoja Romualda ir anglų bei lietuvių kalbos mokytojos, direktorės pavaduotojos, Jurgita ir Ramunė.