Tarpdalykinė teminė integracija „Duona ne vėju ateina“. 2 klasė

Integruotos savaitės metu antrokai kalbėjo apie duoną – vieną seniausių ir svarbiausių senovės lietuvių valgių. Aiškinosi, kaip duona buvo gaminama senovėje, kaip sunkiai dirbta, kad toks naminės duonos kepalėlis atkeliautų ant šeimos stalo. Susipažino su svarbiausiais papročiais ir tradicijomis ir palygino su dabartimi. Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai skaitė duonai skirtų daug gražių žodžių, eilėraščių ir posakių bei mįslių, kurių reikšmes stengėsi įminti patys. Patys kūrė galvosūkius klasės draugams. Per matematikos pamoką, klausydamiesi lietuvių liaudies pasakos „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“, pildė žemėlapį ir rodyklėmis sudėliojo duonos kepimo seką. Klausytą pasaką iliustravo dailės pamokoje. 2b klasės mokiniai dalyvavę ir duonos kepimo edukacijoje Arklio muziejuje, Anykščiuose, kur juos pasitikusi gaspadinė pasakojo apie duonos kelią nuo rugių sėjos iki duonos riekės, priminė senolių duonos kepimo papročius ir šeimos tradicijas, supažindino su buities rakandais. Mažieji turėjo progą savomis rankomis suformuoti ir iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlius. Šią teminės integracijos savaitę beliko tik prisiminti, ką tuo metu sužinojo!