Tarptautinė konferencija „Darnios mokyklos PIN kodas – 2030!“ subūrė darnias šalies mokyklas

Mokyklos psichologė Eglė Vaitenkienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Rima Žvirblienė rugsėjo 21 d. dalyvavo Vilniaus universiteto Botanikos sode vykusioje Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Darnios mokyklos PIN kodas – 2030!“. Konferencijos tikslas – burti darnias aplinkas kuriančias mokyklas į bendraminčių klubą bei siekti kiekvienos mokyklos pokyčių darnumo link. Konferencijos pradžioje dalyvius pasveikino Valdas Jankauskas, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros direktorius, Stefania Giannini, UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoja švietimui, Vilma Bačkiūtė, Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja, Agnė Liucilė Andriuškevičienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministro patarėja, Philip M. Drewry, JAV ambasados viešųjų ryšių skyriaus vedėjas, Rūta Krasauskienė, Nacionalinės švietimo agentūros direktorė. Taip pat buvo apdovanotos nuosekliai ir kryptingai mokyklų aplinkas kuriančios Lietuvos savivaldybės, 2012–2023 metų lyderės, kurių mokyklos daug kartų tapo Edukacinių erdvių konkurso nugalėtojomis bei skleidžiančios gerąją patirtį visoje Lietuvoje. Perskaityti pranešimai, pristatyti konferencijoje dalyvavusių ugdymo įstaigų stendiniai pranešimai bei konferencijos dalyvių reakcijos rodė, kad mokyklos užtikrintai žengia darnumo link ir pirmi rezultatai yra matomi šiandien. Tačiau iki 2030-ųjų metų laukia dideli darbai. Jau kitais metais mokyklos bus kviečiamos prisijungti prie darnių mokyklų klubo, vyks mokyklų pokyčių planų rengimas, pirmosios veiklos, daug mokymų Lietuvoje ir užsienyje.