Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną nuo 1995 m. UNESCO sprendimu yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. 2023 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos žibintas. Mūsų mokyklos žibintas šviečia pirmame aukšte. Jo šviesos spinduliuose mokinių rankomis įrašyta, kas jiems yra tolerancija.
Pirmos pamokos metu visose klasėse mokiniai kalbėjo apie toleranciją ir rašė savo mintis ant spindulio, o po pirmos pamokos visų klasių spinduliai buvo iškabinti šalia Tolerancijos žibinto.

Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį. Kviečiame mokytojus su mokiniais kalbėti apie aplinką, kurioje gyvename. Kviečiame diskutuoti: ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus. Su vyresnių klasių mokiniais kviečiame aptarti šių dienų aktualijas, kurios atskleidžia netoleranciją, nepakantumą bei iš to kylančius karinius konfliktus.