Tarptautinio ERASMUS+ projekto „Circle Lab“ veiklos Lietuvoje

2022 spalio 4 – 6 d. mokykloje vyko tarptautinio ERASMUS+ projekto „Circle Lab“ dalyvių susitikimas. Svečiai turėjo galimybę susipažinti su mokykla, jos veiklomis, stebėjo 3 klasės mokinių pamoką apie atsinaujinančius šaltinius, 10 klasės mokinių pamoką apie Saulės bateriją, stiklo panaudojimą. Projekto vykdytojai pakvietė miesto, šalies, kitų Europos valstybių švietimo bendruomenę į Kauno švietimo inovacijų centre vykusį „Circle Lab“ Europinį seminarą, skirtą pristatyti ir aptarti tarptautinio projekto „Circle Lab“ priemones, produktus. Iš viso seminare dalyvavo apie 90 dalyvių, dalis jų (60) – nuotoliu. Kiti – KŠIC auditorijose. Seminare dalyvavo projekto „Circle Lab“ partneriai iš Švedijos, Italijos, Ispanijos, Makedonijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo VDU klasikinio ugdymo mokykla ir Neformalaus mokymosi klubas „Mes“. Projekto rezultatas – profesionaliai suteikti mokytojams reikiamų priemonių, kad jie galėtų įtraukti žiedinę chemiją į vidurinio ugdymo programą, ypač vyresnių klasių mokiniams, parengti mokymai mokytojams, kaip tai daryti ir mokomųjų priemonių rinkinys, kurį galima rasti internete ir mokomosios paskaitos mokiniams. Priemonių rinkinyje galima rasti įvairių veiklos idėjų, taip pat interaktyvių vadovėlių, pratimų bei vaizdo įrašų. Susitikimų metu projekto partneriai aptarė nuveiktus darbus, susiplanavo naujus įsipareigojimus, pasidžiaugė Lietuvos mokinių aktyvumu, gebėjimu dalyvauti diskusijose priimant sprendimus bei Kauno miestu. Partneriai pasidžiaugė mokyklos indėliu į šiuolaikinio mokymosi įrankių kūrimą, IT priemonių tikslingu panaudojimu bei mokytojo ir mokinio santykiu.