Tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Vienas lašas gyvybei“ baigiamoji konferencija

2016 m. gegužės 25 d. mokykloje vyko tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Vienas lašas gyvybei“ baigiamoji konferencija. Pirmiausia pasinaudodami geru oru į kiemą pakvietėme jaunesniuosius moksleivius. Jiems projekto dalyviai priminė, ką per dvejus metus nuveikė jie patys, vykdydami projektinę veiklą, ir kokie renginiai buvo organizuoti visai mokyklos bendruomenei.

Kalbėjom apie vandens svarbą gyvybei palaikyti. Pasidžiaugėme gražiai augančiais medeliais, kuriuos sodinome su svečiais iš Kretos bei užsienio reikalų ministru Linu Linkevičium. Priminėm, kad ir medeliams augti reikalingas vanduo.

Projekto dalyviai papasakojo apie vandens tyrimus. Buvo paimti mėginiai iš keturių upių: Nemuno, Nėries, Nevėžio ir Šventosios. Galime pasidžiaugti, kad Nemuno vanduo švariausias, tad vasarą galėsim drąsiai jame maudytis.

Apdovanoti mokiniai, geriausiai pasirodę piešinių ir rašinių vandens tema konkursuose. Renginio pabaigoje moksleiviams buvo išdalinti vandens buteliukai primenant, koks svarbus vanduo mūsų organizmui.
Antroji konferencijos dalis – susitikimas su partneriais iš Kretos. Įvyko Vaizdo konferencija, kurios metu aptarėme pasiektus rezultatus, apibendrinom anksčiau vykusias diskusijas, padarėme išvadas. Mokytojai aptarė, kaip parengs galutinį produktą.

Džiaugiamės sėkmingai įvykdytu projektu ir tikimės, kad mokiniai nepamirš tausoti vandens (tai turėtų priminti užklijuoti lipdukai prie visų mokykloje esančių vandens čiaupų), mokės saikingai leisti vandenį, neteršti jo, nuolat gerti tiek vandens, kiek reikia sveikam gyvenimo būdui palaikyti.