Tarptautinio projekto mokytojų ir mokinių susitikimas Čekijoje

#ERASMUS+ projektas ,,Žiedinė ekonomika ir tvarus turizmas: mūsų alternatyva ateities Europai”

Tarptautinis projekto mokytojų ir mokinių susitikimas Zakladni skola, Brno, Hercikova 19, Čekijoje

2022 m. balandžio 19 – 23 d.

Šiame projekto susitikime dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Ispanijos, Italijos, Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos. VDU klasikinio ugdymo mokyklai atstovavo mokytojos Jurgita Sūnelaitienė ir Ramunė Šmitienė bei penki mokiniai: 10 a klasės mokinė Justina Krištopaitytė, 9a klasės mokinės Miglė Klimonytė, Beatričė Savickaitė ir Ula Vaizgėlaitė, 8a klasės mokinys Modestas Rumševičius.

Pirmąją tarptautinio susitikimo dieną, įvyko oficialus priėmimas mokykloje – susitikome su mokyklos direktoriumi, aplankėme klases, dalykinius kabinetus, sporto salę. Ispanų mokiniai pristatė pranešimus apie žiedinę ekonomiką, kuo ji skiriasi nuo linijinės ekonomikos, apie tvarųjį turizmą, alternatyvųjį transportą, kaip keliauti nedarant žalos gamtai. Po pietų projekto dalyviai turėjo pažintinę ekskursiją po Brno miestą. Aplankėme Špilberko pilį ant kalvos viršūnės.

Kitos projektinio susitikimo dienos buvo skirtos tvariajam turizmui. Aplankėme populiariuosius Punkvos urvus. Ekskursijos metu grožėjomės milžiniškomis grotomis ir koridoriais su stalaktitais bei stalagmitais, iki 138 metrų gylio Macochos tarpekliu, kėlėmės keltuvu į uolėtą kalną, kad pasigrožėtume nuostabiaisiais tarpekliais iš viršaus.

Priimanti mokykla suorganizavo pažintinį užsiėmimą ir troleibusų depe. Projekto dalyviams buvo pristatyta ekloginės viešojo transporto priemonės -toleibusų – istoriją: Brno troleibusai važiuoja nuo 1949 metų, o tramvajaus linija pati seniausia Čekijoje, ji veikia nuo 1849 metų. Šiandien Brno yra 12 troleibusų linijų. Trumpai susipažinę su organizacija, mokiniai galėjo atlikti vairavimo ir transporto priežiūros praktiką Aplankytas ir požeminis Brno muziejus, Įkurtas senojo miesto požemiuose, kurie po žeme tęsiasi net keletą kilometrų. Dar geriau pažinti miestą padėjo orientacinis žaidimas, kurio metu mokiniai turėjo surasti pagal duotas nuorodas dešimt svarbiausių Brno istorinių objektų ir atlikti juose užduotis.

Projektinį susitikimą baigėme nuostabia kelione į Lednicą – Čekijos miestelį Pietų Moravijos krašte. Lednicėje aplankėme neogotikinę Lichtenšteino kunigaikščių pilį, kurią supa 200 ha parko. 1996 m. šis objektas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą.

Susitikimo metu mokiniai daugiau sužinojo apie tvarųjį turizmą, pagilino darnaus gyvenimo įgūdžius, gilino ne tik tarpkultūrinę, pažinimo, bet ir komanikavimo kompetencijas.