Tarptautinio projekto mokytojų ir mokinių susitikimas Sardinijos saloje

ERASMUS+ projektas ,,Žiedinė ekonomika ir tvarus turizmas: mūsų alternatyva ateities Europai”

Tarptautinio projekto mokytojų ir mokinių susitikimas Istituto di Istruzione Superiore „G.A. Pischedda“ Bosos mieste, Italijoje, Sardinijos saloje.

Sardinija mus pasitiko nuostabiais vaizdais – salos paviršių puošia kalnai, o pakrantes – įspūdingi skardžiai.

Pirmąją dieną susipažinome su partnerių mokykla, pristatėme vieni kitiems savo mokyklas, miestą, šalį. Pasivaikščiojome po Bosos senamiestį, menantį viduramžius, aplankėme 12 a. statytą pilį. Aptarėme savaitės programą, patikslinome veiklas.
Kitomis dienomis turėjome užsiėmimus apie Žiedinę ekonomiką ir tvarųjį turizmą. Visos šalys pristatė savo pranešimus apie atsinaujinančią energetiką – mūsų mokyklos mokiniai parengė pranešimą apie Lietuvos Hidroenergetiką, Kauno HES. Po kiekvieno užsiėmimo vyko Quiz arba KAHOOT viktorinos, diskusijos apie Žaliąją ekonomiką.

Po pamokų vyko įdomios ekskursijos, supažindinančios su unikalia Sardinijos gamta bei senąja nuraghų civilizacija. Aplankėme unikalius Sardinijos akmens statinius – nuraghi, kurie pastatyti be jokios rišamosios medžiagos. Jų paskirtis neaiški, o kilmė siekia bronzos amžių. Šių statinių galima rasti visoje saloje, iš viso jų yra apie 7 tūkstančius. Tai senovinio megalito statinio tipas ,sukurtas nuraghų amžiuje nuo 1900 iki 730 m. pr. Kr. Šiandien jis laikomas Sardinijos ir jos išskirtinės kultūros simboliu.

Bosoje aplankėme ir du muziejus. Miesto muziejus supažindina su vietinių žmonių 19 a. gyvenamąja aplinka – autentiškas to meto butas rodo, kaip gyveno vidutinės klasės Bosos gyventojai, taip pat šiame muziejuje galime susipažinti su žymių Sardinijos menininkų darbais: tai Antonio Atza ir kt. Antrasis muziejus įkurtas buvusiose odos išdirbimo dirbtuvėse. Unikali ekspozicija rodo, kaip sunkiai tekdavo dirbti darbininkams prieš šimtą metų.
Tarptautinio susitikimo dalyviai buvo priimti ir miesto merijoje.

Paskutinę susitikimo dieną aplankėme nuostabųjį Algherą. Pasivaikščiojome siaurutėmis akmenimis grįstomis gatvelėmis ispaniškame senamiestyje, užėjome į autentiškas viduramžių bažnyčias, pasigrožėjome jachtų prieplaukomis ir miesto gynybinėmis sienomis, kurios driekiasi miesto pakrante.

Tačiau pati svarbiausia patirtis – tai bendravimas su naujais draugais, kurių netrukus laukiame savo mokykloje.