Tarptautinis mokinių ir mokytojų mainų susitikimas Graikijoje

„Erasmus+“ tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektas „GALVOK…VEIK… IR KURK GERESNĮ PASAULĮ“

Vasario 24 – 28 d. tarptautinis mokinių ir mokytojų mainų susitikimas vyko 1o Gymnasio Mandras, Graikijoje. Susitikime dalyvavo 8 partnerinių šalių mokiniai ir mokytojai: I.C. Sinisgalli Potenza, Italija, mokyklos partnerės Kohtla-Järve Maleva Põhikool, Estija, Agrupamento de Escolas D. Sancho I, Portugalija, Cooperativa de Enseñanza Salceda. CEIPS Susarte, Ispanija, Holmleigh primary school, Jungtinė Karalystė, Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Lenkija ir Kauno Šančių mokykla, Lietuva.

Iš mūsų mokyklos į Graikiją vyko mokytoja Edita Tamulevičienė ir specialioji pedagogė Sandra Gudunskienė, 7a klasės mokinys Martynas Bulota ir 8a klasės mokinys Dominykas Zaveckas. Mokiniai gyveno partnerinės graikų mokyklos mokinių šeimose, todėl galėjo iš arčiau susipažinti su jų gyvenimo būdu, papročiais bei kultūra.

Visą savaitę vyko intensyvi projektinės veiklos programa. Mandros mokykloje projekto partneriai iš įvairių Europos šalių pristatė parengtus video pranešimus sporto tema. Kiekvienos mokyklos mokiniai šiais projekto vykdymo metais ne tik patys aktyviai sportavo, bet ir domėjosi savos šalies olimpiečiais, kūrė apie šitą veiklą filmus. Mūsų mokiniai Martynas ir Dominykas taip pat pristatė video pranešimą apie sportinę veiklą mūsų mokykloje bei įžymius Lietuvos olimpiečius. O daugiausia padėkų sulaukė įteikę partneriams Lietuvos sporto simbolį – krepšinio kamuolį su Kauno ,,Žalgirio“ komandos krepšininkų parašais.

Susitikimo dalyviai nemažai keliavo po žymias Graikijos istorines vietoves. Žinoma, pirmiausia aplankyti Atėnai: Akropolis, Panteonas. Teko pabūti ir Galatsi Olimpinėje salėje, kurioje 2004m. vyko vasaros olimpinės žaidynės. Čia mokiniai buvo supažindinti su viena populiariausių senovės Graikijos sporto šakų – imtynėmis. Vaikai ir patys išbandė savo jėgas šioje sporto srityje. Aplankyta ir senoji Olimpija, čia buvo projekto dalyviai susipažino Olimpinių žaidynių istorija, aplankė Olimpijos muziejų, kur kolekcionuojami tūkstančiai unikalių eksponatų. Buvo organizuotas ir ,,olimpinis bėgimas“. Dar viena ekskursija buvo į kalnuose esantį nuostabaus grožio „Osios Meletios“ vienuolyną. Tai vienas svarbiausių Bizantijos laikotarpio asketiško gyvenimo centrų.

Projektinis susitikimas baigėsi atsisveikinimo vakarėliu Mandros mokykloje, kurio metu dalyviai klausėsi graikiškų dainų, mokėsi šokti nacionalinius graikų šokius, ragavo tipinius patiekalus.

Mūsų mokiniai ir mokytojai grįžo susipažinę su vietine kultūra, kupini nepakartojamų įspūdžių, pasisėmę neįkainojamos patirties. Graikai labai svetinga ir vaišinga tauta.