Tarptautinis mokinių ir mokytojų mainų susitikimas

Balandžio 30 – gegužės 6 d.„Erasmus+“ tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Galvok…veik… Ir kurk geresnį pasaulį“ tarptautinis mokinių ir mokytojų mainų susitikimas vyko Kauno Šančių mokykloje – daugiafunkciame centre. Sulaukėme gausaus svečių būrio iš 7 partnerinių šalių: mokykla koordinatorė – I.C. Sinisgalli Potenza, Italija, mokyklos partnerės Kohtla-Järve Maleva Põhikool, Estija, Agrupamento de Escolas D. Sancho I, Portugalija, Cooperativa de Enseñanza Salceda. CEIPS Susarte, Ispanija, Holmleigh primary school, Jungtinė Karalystė, Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Lenkija, 1o Gymnasio Mandras, Graikija. Iš viso atvyko 26 mokiniai ir 16 mokytojų.

Savaitės programa buvo labai intensyvi. Jau pirmąją susitikimo dieną visų šalių mokiniai pristatė filmukus apie nacionalines mitybos tradicijas, diskutavo apie sveiką mitybą. Kitą dieną projekto dalyviai Rumšiškių liaudies buities muziejuje edukacinių užsiėmimų metu mokėsi kepti dzūkišką bandą ant kopūsto lapų bei šventinius meduolius. Pagal bendradarbiavimo sutartį su Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centru buvo organizuoti maisto rengimo praktiniai užsiėmimai. Mokymo centro Maisto gaminimo laboratorijoje visi projekto dalyviai, vadovaujami centro mokytojos Sonatos Andriuškevičienės, mokėsi gaminti šaltibarščius ir lietuviškus cepelinus. Taip pat kūrė tarptautinį projekto patiekalą iš specifinių kiekvienos šalies atsivežtų produktų.

Kiti užsiėmimai buvo skirti sportui. Vyko krepšinio treniruotės ir varžybos. Rungtyniavo mišrios įvairių šalių komandos. Varžybų finalas vyko Kauno „Aisčių“ krepšinio mokykloje. Čia svečius sutiko Lietuvos šešiolikmečių (U16) rinktinės treneris Donatas Velička. Jis papasakojo apie Lietuvos šešiolikmečių pasiekimus, parodė svarbiausius laimėtus medalius: Europos sidabro ir pasaulio bronzos. Trenerio auklėtiniai teisėjavo finalinėms rungtynėms. O po jų aplankėme „Žalgirio“ areną, ekskursijos metu apžiūrėjome treniruočių sales, persirengimo kambarius, pasėdėjome ir VIP ložėje. Svečiams buvo organizuota ir vaikščiojimo su šiaurietiško ėjimo lazdomis pamoka, „Akropolio“ ledo arenoje čiuožimo pamoka. Ja ypač džiaugėsi pietiečiai – graikai, italai, portugalai ir ispanai.

Su svečiais aplankėme ir Trakus bei Vilnių, pravedėme jiems lietuvių kalbos pamoką, mokėme lietuviškai dainuoti. Visi drauge dainavome ir projekto himną „Make a better world“.
Apibendrinant projektinę veiklą visų šalių komandos piešė plakatus apie tai, kokią gyvenseną pastebėjo Lietuvoje, kokie sveiko gyvenimo įpročiai jau yra, ko mums dar reikėtų pasimokyti. Be to, buvo pradėtas kurti sporto etiketo kodas. Kiekvienos šalies atstovai stebėjo treniruočių ir varžybų metu mokinių elgesį ir pateikė savo pastabas, ką pastebėjo neigiama ir ką teigiama. Kitų susitikimų metu ši veikla bus tęsiama.

Tarptautinis mokinių ir mokytojų mainų susitikimas paįvairino visos mokyklos bendruomenės gyvenimą, o veiklų pristatymai skatina visus būti aktyvesnius.