UNESCO: π diena

Kovo 14 d. gimė garsusis A.Einšteinas, tačiau ši diena minima visame pasaulyje ne tik dėl jo. Kovo 14 – Tarptautinė matematikos diena, kuri įtraukta ir į UNESCO minėtinų dienų sąrašą. Ji pavadinta π (pi), nes skaičiaus π reikšmė lygi 3,14. Tai reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį ir sutampa su kovo 14 datos užrašymu. Matematikai sako, kad šis skaičius neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli jo reikšmė, o įsiminti visus skaičius po kablelio yra beveik neįmanoma.

Mūsų mokyklos mokiniai irgi minėjo šią dieną pasinaudodami tarptautinės matematikų organizacijos idėjomis ir kvietimu. Mokiniai atliko įvairias užduotis ir taip pademonstravo savo matematikos žinias, loginį ir kūrybinį mąstymą. Kiekviena nugalėjusi komanda buvo apdovanota.