UNESCO: Mokslininkės vizitas

Turbūt niekas neabejoja, jog mokslas suteikia žmonijai galimybę tobulėti. Džiugu ir tai, kad daugybę nuostabių mokslo atradimų ir išradimų sukuria moterys, nors kartais vis dar tenka susidurti su įvairiais stereotipais ir apribojimais. Taigi UNESCO IR LOREAL fondas kasmet apdovanoja jaunas talentingas mokslininkes iš viso pasaulio, kad jos turėtų dar patrauklesnių galimybių skleisti mokslą. Ši tarptautinė programa „Moterims moksle” kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO, jau 24 metus veikia tam, kad pagerbtų ir paskatintų jaunas tyrėjas svarbiausiais jų gyvenimo momentais, reikšmingai prisidedant prie mokslo raidos ir lyčių lygybės šioje srityje.

2023 m. rugsėjo 5 d. L’Oréal-UNESCO jaunųjų talentų programos „Moterims moksle“ Lietuvoje nugalėtojos dr. Miglė Tomkuvienė ir doktorantė Aida Drevilkauskaitė. Gruodžio 8 d. mūsų 4d klasėje lankėsi KTU doktorantė A. Drevilkauskaitė. Doktorantės A. Drevilkauskaitės atliekami tyrimai yra susiję su atsinaujinančios energijos efektyvumo skatinimu, kas sumažintų priklausomybę nuo iškastinio kuro energijos gamybai.

Jaunoji mokslininkė ketvirtokams papasakojo, kas vyksta už uždarų laboratorijos durų, kokios svarbiausios taisyklės, kurių turi laikytis mokslininkai. Mokiniai atliko smagius eksperimentus su sausu ledu, patys pasigamino išmaniojo plastilino ir išbandė kitus nesudėtingus eksperimentus.

Net neabejojame, kad pažintis su jauna mokslininke mokiniams suteikė ne tik naujų žinių, įgūdžių, bet ir supratimą, kad niekada nereikia pasiduoti, kad visur ir visada svarbi lyčių lygybė.