UNESCO: Mokslininkių edukacija

Bendradarbiaujant Baltijos šalių mokslų akademijoms ir nacionalinėms UNESCO komisijoms yra organizuojama programa „Moterims moksle”, kurios tikslas paskatinti ir įvertinti moteris, kurių mokslo pasiekimai turi reikšmingos įtakos visuomenės pažangai. Prestižinį L’Oréal-UNESCO jaunųjų talentų programos Baltijos šalyse „Moterims moksle“ apdovanojimą yra pelniusi ir Dr.Gintarė Kručaitė, tad labai džiaugiamės galimybe susitikti su šia mokslininke.

Balandžio 26 d. 10a klasės mokiniai lankėsi KTU chemijos technologijos fakultete. Universiteto polimerų chemijos ir technologijos katedros mokslo darbuotoja Gintarė Kručaitė papasakojo apie fakultetą, kuriame dirba, apie savo mokslinius darbus organinės sintezės srityje. Plačiau pristatė OLED ( organinių šviestukų) sintezę ir panaudojimą. Mokiniai turėjo galimybę pasidairyti po chemijos laboratoriją, stebėti chemijos mokslo darbuotojų atliekamus darbus. Ši nuostabi patirtis leido ne tik pagilinti chemijos žinias, bet ir pamatyti realias mokslininkų darbo vietas ir sąlygas, mokslo laboratorijas, susipažinti su išmintinga ir puikia moterimi.