Unesco. Pasaulinė mokslo diena taikai ir vystymuisi – mokykla be sienų

Lapkričio 10d. minime Pasaulinę mokslo dieną taikai ir vystymuisi. 2023-ieji – UNESCO paskelbti – Europos įgūdžių metai. Tad šią dieną paminėjome netradicinio ugdymo būdu tobulindami įvairius įgūdžius, reikalingus mokymosi veiklose bei kasdieniniame gyvenime.

1–6 klasės turėjo įvairius edukacinius užsiėmimus su atvykusiais lektoriais mokykloje. Pirmokai, trečiokai ir ketvirtokai iš pat ryto susitiko su rašytoju Vytautu Rašicku, antrokai atliko eksperimentus, susipažino su lietuvių liaudies pasakomis, jų simbolika konstruodami su LEGO. Paskui mokėsi atpažinti emocijas, nusiraminimo būdų, spalvino mandalas. Trečiokai ir ketvirtokai dar mokėsi atpažinti Lietuvos architektūrinius objektus konstruodami su LEGO, lavino šokio įgūdžius. Penktokams ir šeštokams teko galimybė padirbėti su Ateities architektūra: robotais Marse. Taip pat mokiniai susipažino su spalvų prasme ir piešė emocinius portretus.

7–10 klasės iškeliavo iš mokyklos. Kauno m. muziejuose jie dalyvavo edukacinėse programose. Septintokai mokėsi Lietuvos švietimo istorijos muziejuje – „Viena diena tarpukario mokykloje“. 8 a klasė susipažino su Viduramžių Kaunu ir turėjo viktoriną Kauno pilyje, o 8b klasė domėjosi sportu – Krepšinio namuose jiems buvo vedama edukacinė programa „Pirmieji krepšinio istorijos žingsniai arba kaip mes,, susirgome” krepšiniu“. Devintokai keliavo po Čiurlionio pasaulį ir pažindinosi su Čiurlionio technika Čiurlionio dailės muziejuje, o dešimtokai keliavo Maironio gyvenimo takais Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Po užsiėmimų mokiniai reflektavo, kokius potyrius patyrė ir kokius įgūdžius įgijo. Kitą savaitę klasės parengs apie tai video pristatymus.