UNESCO: Pasaulinė poezijos diena

Jau ne pirmus metus mūsų mokykla kartu su Lietuvos nacionaline UNESCO komisija ir vŠį „Vilnius UNESCO literatūros miestas” organizuoja respublikinį poezijos vertimo iš užsienio kalbų konkursą „Poetry day” UNESCO ASPnet mokykloms minėdamos Pasaulinę poezijos dieną. Šiemet siūlėme 8-10 klasių moksleiviams versti eilėraščius iš anglų, vokiečių, prancūzų ir ukrainiečių kalbų. Išrinkti eilėraščius, juos vertinti padėjo poetai, vertėjai Marius Burokas ir Dainius Gintalas, poetė, rašytoja Marija Mažulė.

Kovo 28 dieną Vilniuje, Literatų namuose, vyko baigiamasis konkurso renginys. Dalyvių laukė nepaprastai įdomus susitikimas su Eskedar Tilahum, kuris praturtino kiekvieną dalyvį ne tik užburiančiu Eskedar pasakojimu apie savo gyvenimo patirtį, bet ir naujomis žiniomis apie Etiopijos kultūrą, gyvenimą, kalbas, kavos gėrimo įpročius, muziką, šokius… Ar žinote, kurie šiuo metu metai yra Etiopijoje? Ne, ne 2024-ieji, o 2016-ieji! Jų metai, pasirodo, turi 12 mėnesių po 30 dienų, o 13-as mėnuo – penkias ar šešias dienas.

Vėliau buvo apibendrinti konkurso rezultatai. Pirmame etape šiemet dalyvavo 91 mokinys, į II etapą pateko 25 mokinių darbai. Didžiausias srautas – vertimai iš anglų kalbos, tačiau nudžiugino ir itin meniški vertimai iš vokiečių kalbos, ukrainiečių mokinių, gyvenančių Lietuvoje, lietuvių kalbos skambėjimo pajautimas. Pirmas tris vietas laimėję mokiniai gavo UNESCO komisijos Lietuvoje įsteigtus prizus – Pegaso knygyno čekius.

Na, o pabaigoje visų dalyvių laukė įdomus ir linksmas pasivaikščiojimas Literatų gatve ieškant burtų keliu išsitraukto atminimo kūrinio, esančio ant garsiosios menininkų sienos.

Džiugu, kad tokios veiklos sujungia bendriems tikslams mokinius, mokytojus, kultūros žmones, kad dalyvauja dau mokinių, juos konsultuoja mokytojai profesionalai, džiaugiamės ir mokinių sėkme. Tikimės, jog tradicija tęsis ir toliau, nes poezija suartina mylinčias sielas ir gali pakelti virš kasdienybės.