UNESCO: Susitikimas su profesionalia vertėja Irena Aleksaite

Šiandien mūsų mokyklos mokiniai turėjo nuostabią galimybę pasiklausyti profesionalios vertėjos Irenos Aleksaitės pasakojimo apie vertėjo darbą. Kiek daug subtilybių, pasirodo, slepia ši veikla! Vertėja nuoširdžiai ir be galo įdomiai papasakojo, su kokiomis problemomis susiduria, kokių žinių reikia turėti siekiant tiksliai ir meniškai perduoti autoriaus turinį. Linksma buvo išgirsti ir nevykusio vertimo pavyzdžius. Tokios patirtys neabejotinai praturtina ir mokinius, ir mokytojus – juk kalbos vartojimas neapsiriboja tik gramatikos išmanymu.

Dėkojame vertėjai Irenai Aleksaitei, VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ projektų vadovei Marijai Mažulei, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Švietimo programų vadovei Daliai Stabrauskaitei už galimybę išgirsti ne tik profesionalių patarimų, bet ir pajusti šiltą ir jaukų vertėjos pasaulį. O jūs ar žinojote, jog garsiojo M. Mitchell kūrinio „Vėjo nublokšti“ pavadinimas turėtų būti visai ne toks?