UNESCO: Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena

Lapkričio 25 d. pasaulis mini kovos su smurtu prieš moteris dieną. Liūdna, tačiau būtent smurtas prieš moteris yra viena labiausiai paplitusių moterų gyvenimą sužlugdančių ir gyvybę atimančių priežasčių. Smurto formų yra įvairių: fizinis, psichologinis, seksualinis, ekonominis… Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną visame pasaulyje prasideda 16 dienų trunkanti iniciatyva prieš smurtą prieš moteris, kuri baigiasi gruodžio 10 d. – Žmogaus teisių dieną.

Mūsų mokyklos 8 klasių merginos šią dieną įprasmina dalyvaudamos įvairiose estafetėse, kuriose prireikia ne tik fizinės ištvermės, bet ir sumanumo, žinių, humoro, bendradarbiavimo, drąsos. Mes tikime, kad auga žmonės, kurie gerbia visus nepaisydami nei lyties, nei amžiaus, nei kitų skirtybių. Išmintis ir gerumas – šiais tiltais žengiame į gražią ateitį.