Žalioji olimpiada 2021 prasidėjo!

Pirmą Žaliosios olimpiados etapą sėkmingai perėjome ir keliaujame į pusfinalį.

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas” kartu su aplinkosaugine iniciatyva „Kita forma” jau 5-ąjį kartą pakvietė į konkursą „Žalioji Olimpiada“ ir leistis į aplinkosauginę ODISĖJĄ kartu su visa mokyklos bendruomene įgyvendinant praktinį, tikrus rezultatus duodantį iššūkį!

Projekto tikslas – ugdyti moksleivių ekologinį sąmoningumą – gilinti moksleivių žinias apie aplinkosaugos problemas, skatinti netik domėtis jų sprendimo būdais, tačiau ir siūlyti juos, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, akcentuojant perdirbimo svarbą.

Pirmajame etape turėjome praktinę užduotį parengti mokyklai projektą, kurį įgyvendinsime kitais mokslo metais. Pirmiausia išsigryninome problemą: mokyklos bendruomenės nariai nėra fiziškai aktyvūs ir tuo pačiu draugiški aplinkai. Nemaža dalis mokinių, kurie gyvena netoli mokyklos, yra atvežami ir paimami iš mokyklos tėvų automobiliais, dalis mokinių porą sustojimų važiuoja viešuoju transportu: ir tik mažesnė dalis ateina pėsčiomis ar atvažiuoja dviračiais. Mokiniai ir mokytojai pertraukų metu yra pasyvūs – įnikę į skaitmenines erdves, sėdėjimą net ir pertraukų metu, nors mokykla yra ant Nemuno kranto.

Problemos sprendimas: formuoti mokyklos bendruomenės įpročius išnaudoti supančią draugišką aplinką aktyviam sportui ir poilsiui. Šalia mokyklos kurti tokias sveikatinimo zonas, kurios skatintų daugiau judėti ir būtų draugiškos aplinkai: basomis pasivaikščioti kuriamu sveikatinimo taku (Kneipo terapija). Į mokyklą ateiti pėsčiomis ar atvažiuoti dviračiais, pertraukų metu išeiti pasivaikščioti ar pasportuoti ant treniruoklių.